Napsütötte Toszkána extrákkal!
Időpontok
Az ár tartalmazza 1 személyre
Az ár nem tartalmazza
Felár
Fakultatív programok
Program
1. NAP INDULÁS - FIRENZE
Indulás a budapesti Liszt Ferenc reptérről a kora reggeli órákban Érkezés Pisaba, ahol transzferbusz várja a csoportot a reptéren, a csomagok bepakolása után indulás Firenzébe. Egy „csodaváros” ezer nevezetességével ismerkedünk meg: a parkolóból villamossal érjük el Firenze belvárosát. Egy különleges élménnyel kezdünk: egy több mint 700 éves illatszertár látogatásával. A Santa Trinitá és a Santo Spirito templomokban ismerkedünk a legkiválóbb toszkán művészek alkotásaival. A Pitti palota monumentális épülete mellett elérjük a Ponte Vecchiót, az aranyművesek hídját, ahonnan páratlan panoráma nyílik az Arno folyóra. Megcsodáljuk a Signoria tér épületeit, szobrait, majd Dante szülőházát is útba ejtjük. A Dóm téren lélegzetelállító látványban lesz részünk: a dóm, a harangtorony és a keresztelőkápolna, rajta a Paradicsom kapuja.
Érdemes betekinteni a San Lorenzo vásárcsarnokba, sétálni a gyümölcsök, sajtok, sonkák és különböző fűszerek illata és látványa között, mely magával ragadó. A program során lesz ebédelési lehetőség, szabadidő is. Késő délután elindulunk szállásunkra Montecatini Termebe, szobák elfoglalása (Hotel Piccadilly***), vacsora.
2. NAP SAN GIMIGNANO – SIENA
Reggeli után San Gimignanoba, Toszkána leghíresebb kisvárosába látogatunk, ami egy 300 m magas dombon fekszik, városfal veszi körül. A középkori faluban figyelemre méltóak a látképét is meghatározó tornyok, és a máig fennmaradt középkori építészet, a gyönyörű elhelyezkedése, atmoszférája, valamint művészeti galériái. Ma is szinte teljesen úgy néz ki a város, mint a középkorban. San Gimignano történelmi központja a Világörökség része. Megtekintjük a városka főtemplomát, majd gasztronómiai élményben is részünk lesz. Helyi vaddisznó szalámit és a méltán híres Chianti bort is megkóstoljuk. Sétánk során ebédelési lehetőség, szabadidő is lesz. Innen tovább utazunk Toszkána gótikus gyöngyszemébe, Sienába. A város híres az évente kétszer megrendezésre kerülő lóversenyéről, valamint jellegzetes, téglaépületekkel szegélyezett szűk utcáiról. A történelmi várost az UNESCO a világörökség részeként tartja számon. A Piazza del Campo uralja a városközpontot. Ez a világ egyik legnagyobb középkori tere, és összetéveszthetetlen kagyló alakja miatt. A város színeivel, fekete és fehér márvánnyal burkolt dóm Siena legnagyobb és leghíresebb egyházi épülete, az olasz gótikus építészet egyik legjelentősebb alkotása, melyet belülről is megtekintünk. A program végén visszaindulunk szállásunkra, vacsora.
3. NAP CINQUE TERRE
Ezen a napon az UNESCO által védettnek nyilvánított természeti parkot és tengeröblöket keressük fel. Nevét a területén osztozó öt településről kapta: Riomaggiore, Manarola, Vernazza, Corniglia és Monterosso al Mare. A sziklák oldalában megbúvó színes kis halászfalvakathajóúton fedezzük fel (rossz idő esetén vonattal). Az ide látogatóknak felejthetetlen élményben lesz része. La Spezia kikötőjéből indulunk és először Monterosso városában szállunk ki a hajóból. Itt lesz ebédelési lehetőség, szabadidő, miközben nem mindennapi panorámában gyönyörködhetünk. Strandolási lehetőség Monterosso al Mare-n. Következő állomásunk Vernazza, ahol egy rövid sétát teszünk a főutcán. Utolsó megállónk Portovenera, ahonnan csodálatos panoráma tárul elénk. Rövid séta a faluban, pestó szósz kóstolás. Innen visszaindulunk a kikötőbe, majd a szállásunkra, vacsora.
4. NAP LUCCA – BORKÓSTOLÓS EBÉD – TORRE DEL LAGO
Reggel bepakolunk transzferbuszunkba és indulunk Lucca városába. A történelmi óvárosban tett séta során számos gyönyörű látnivalók, festői sikátorok és bájos terek tárulnak elénk. Az itteni nevezetességek közé tartozik a Torre Guinigi, a híres torony, amely Európa egyik legjobban megőrzött épülete. Ez a 44 méter magas, fákkal beültetett torony jelentős hatást gyakorol a városképre Lucca egyik legszebb látnivalója a San Michele in Foro templom, amely a régi római piacon található. A templomépület körül található a Piazza San Michele, amely számtalan kávézóval és étteremmel hívogat elidőzésre, ma is a közélet központja! San Martino székesegyház a Dóm téren található, a déli városfal közelében. Kívülről gazdagon díszített homlokzata egyedülállóan szép, belseje az igazán lenyűgöző mennyezeti mozaikokkal. Lucca talán legfontosabb látnivalója az impozáns, teljes egészében megmaradt városfal,
Kora délután egy igazi különleges gasztronómiai élményben lesz részünk. Egy toszkán gazdaságban fogyasztjuk el ebédünket, ami különböző helyi finomságokból áll. Ehhez 5 féle finom borból kapunk kóstolókat (fakultatív program, 25 euro/fő).
Délutánunkat a bájos Torre del Lago-ban töltjük, amely a híres komponista, Giacomo Puccini otthona volt. A látogatók élvezhetik a varázslatos hajókázást a város körüli tórendszeren, miközben gyönyörködhetnek a csodálatos tájban és a természet szépségeiben. Emellett a Puccini Múzeumban a zeneszerző életét és munkásságát ismerhetjük meg, így egy igazi kulturális élményt nyújt a látogatóknak. Este visszaindulunk szállásunkra, vacsora.
5. NAP PIHENÉS, STRANDOLÁS
A mai napunk a pihenés jegyében telik. Egész napos szabadidő, strandolási lehetőség Viareggioban. (napozóágyak és ernyők bérlése a helyszínen, egyénileg fizetendő)
6. NAP ELBA-SZIGETE
Reggeli után egy nagyon különleges program vár ránk! Elba-szigetére utazunk, ami a toszkán szigetek legnagyobbika. Áthajóztunk Portoferraioba melynek kikötője nagyon hangulatos, halászhajók, vitorlások, boltocskák, kávézók szegélyezik. Innen lehet felsétálni a Medici erődhöz, ahol Napoleon palotája is van. Innen busszal továbbutazunk Porto azzurroba, ahol a napunk hátralevő részét töltjük. A csodás településen lesz lehetőség strandolni és ebédelni is. Délután a méltán híres ásványbányába látogatunk. Kisvonattal visznek be bennünket a különböző állomásokra, miközben magyar nyelven hallhatunk számos érdekességet a bányáról és az ásványokról. A program során egy múzeumot is érintünk, elbai bort és helyi gyümölcskenyeret is kóstolunk. Vásárlási lehetőség után visszaindulunk a kikötőbe, majd a szállásunkra, vacsora.
7. NAP PISA - PIENZA
Reggeli után Pisába utazunk, ahol ellátogatunk a Csodák terére. A parkolóból kisvonattal megyünk be a térre. Idegenvezetőnk segítségével a Keresztelőkápolnát, a Székesegyházat és a híres pisai ferde tornyot is megtekintjük. A program után szabadidő.
Délután Pienza városába utazunk, ami egy igazi toszkán kisváros. Híres reneszánsz várostervezéséről és gyönyörű építészeti örökségéről. A város a val d'Orcia tájának szívében fekszik, amely az UNESCO Világörökség részeként védett, és a lankás dombok, olajfaligetek és szőlőültetvények varázslatos panorámáját kínálja. Pienza nemcsak történelmi és kulturális jelentőségű, hanem a táj szépsége is felejthetetlen élményt nyújt.
Késő délután visszaindulunk szállásunkra, vacsora.
8. NAP BOLOGNA - HAZAUTAZÁS
Reggeli után bepakolás bérelt buszunkba, indulás Bolognaba. Rövid városnézés során a legfontosabb látnivalókat érintjük: Dóm, Anatómiai színház az Egyetem orvosi előadójában, Főtér, Neptun-kút és a Városháza. A közös program után lesz lehetőség ebédelni, majd buszunk kivisz minket Bologna reptérére. Érkezés Budapestre a kora esti órákban.
Jó utazást kívánunk!
Jelentkezz be vagy regisztrálj és utána tudsz kérdezni!
Az utazásról a fontos tudnivalókat és a részvételi díj tartalmát a szöveg leírásában találod. Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat. • Vásárlás után 2 munkanapon belül érvényesítsd a megvásárolt utazási szándékod emailben az utazas@netida.hu címen, ajándékutalvány esetében is.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak. Ezért kérjük, vásárlás előtt kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen vagy az ajánlatkérés funkció segítségével! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
segitseg@alkupon.hu | |
+36 1 490-0010 +36 20 283 9008 |
|
Elérhető Hétfő - Péntek: 09:30-15:00 |
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról