Kirándulj a Magas-Tátrában, a Csorba-tónál és a Tarpataki-vízesésnél!
Opciók
Az ár tartalmazza 1 személyre
Az ár nem tartalmazza
Felár
Fel- és leszállási lehetőség
Program
1. nap - Csorba-tó és Solisko-csúcs, Lőcse
Indulás Budapestről reggel 06.00 órakor. Déli órákban érkezés a szlovák Magas-Tátra legismertebb és leglátogatottabb tátrai tengerszeméhez, a Csorba-tóhoz. Akik nagyobb magasságokba vágynak, ülőfelvonóval (térítés ellenében) felmehetnek a tó fölé magasodó csúcsra (1830 m), a Solisko-ra. Csodás látványban részesülnek a környező szikla óriásokra, völgyekre és élvezhetik a fehér hó látványát egy kellemes havasi séta mellett. A csúcsról leereszkedve irány a Szepesség leghíresebb városába, Lőcsére. A történelmi belváros a Világörökség részét képezi, szépségét, pedig a csaknem teljesen fennmaradt városfalak ölelik körbe. A város közepén a Szt. Jakab templomba látogatunk, mely az egyik legnagyobb és egyedi fából készített oltárral dicsekszik. Itt az ideje a szállás felé utazni és a finom, meleg vacsorát elfogyasztani.
2. nap - Ótátrafüred, Tarajka, Jégtemplom, Óriás-vízesés, Tarpataki-vízesés
Ízletes reggeli után irány a Tátra központi részen található városa, Ótátrafüred. A település igazi fellendülése a XIX. századból ered és az itt fakadó víznek köszönheti. Ezt a kissé savanykás ízű vizet mi is megkóstolhatjuk. Majd a Tarajkai csúcs (1285m) a cél. Sétálva kapaszkodunk fel a hegyre, vagy fogaskerekűvel (térítés ellenében), mellyel röpke 7 perc alatt érünk fel (ezt a helyszínen túravezetőnk dönti el, az időjárás függvényében). Itt a Tarajkai csúcson látható a minden évben kialakított Tátrai jégtemplom. Világhírű mesterek több tonna jégből készítenek egyedi kiállítást, melyet mi is megnézünk. Majd, egy téli élményekben gazdag séta keretében nekivágunk a havas utakon, az Óriás - vízesésig. Útközben egy menedékházban megállunk egy forró teára, mely még meghittebbé varázsolja a pillanatot. Amennyiben a terepviszonyok engedik, az erdőben szerpentineken ereszkedünk le a Tarpataki-vízesésekhez. Innét egymás követik a szebbnél szebb vízesések. Tarajkát elhagyva rátérünk a lefelé induló turistaútra és ezzel zárjuk ezt a kellemes és élményekben gazdag kirándulást ebben a páratlan környezetben, a Magas-Tátra vadregényes tájain. Buszunkra szállva irány Magyarország! Visszaérkezés késő esti órákban.
A kiránduláson mindenki saját felelősségére, fizikai és egészségügyi állapotának ismeretében vesz részt! A túra nem túl megterhelő egy gyalogláshoz szokott személynek!
Javasolt egyéni felszerelés: felhívjuk utasaink figyelmét, hogy a Magas-Tátra környékén az időjárás igen változékony, ezért az utazást megelőző napokban figyeljék az időjárási előrejelzéseket és a ruházatukat a várható időjárásnak megfelelően állítsák össze. Nagyon fontos a kényelmes, vízálló és réteges túraöltözet. Javasolt a magasszárú, vízálló és meleg bakancs illetve csúszásgátló.
Jó utat kívánunk!
Jelentkezz be vagy regisztrálj és utána tudsz kérdezni!
Az utazásról a fontos tudnivalókat és a részvételi díj tartalmát a szöveg leírásában találod. Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat. • Vásárlás után 2 munkanapon belül érvényesítsd a megvásárolt utazási szándékod emailben az utazas@netida.hu címen, ajándékutalvány esetében is.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak. Ezért kérjük, vásárlás előtt kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen vagy az ajánlatkérés funkció segítségével! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
segitseg@alkupon.hu | |
+36 1 490-0010 +36 20 283 9008 |
|
Elérhető Hétfő - Péntek: 09:30-15:00 |
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról