Utazz keresztül Amerika kultikus helyszínein, repülj át helikopterrel a Grand Canyon felett!
Időpont
Az ár tartalmazza 1 személyre
Az ár nem tartalmazza
Egyéb költségek, felárak
Program
1. nap: Budapest – Chicago
Elutazás Budapestről menetrend szerinti járattal, átszállással Chicagoba. Érkezés után transzfer a szállodába welcome vacsora egy helyi étteremben. Éjszaka Chicagoban. (1 éj)
2. nap: Chicago – Springfield
Eljött a nagy nap, ma megkezdjük utunkat legendás 66-os úton. Chicago-tól a Pontiack trail-en haladunk majd rátérünk a 66-os útra. Útközben többször megállunk így az Rt 66 múzeumban is. Éjszaka Springfieldben. (1 éj).
3. nap: Springfield - Lebanon
Mai utazásunk első részében megnézünk egy 1931-ből való téglaborítású kétsávos szakaszt, majd haladunk tovább, régi töltőállomások, kisvárosok kísérik az utunkat a maguk történeteivel színezve a látnivalókat. Megállunk a híres Country Classic Cars kereskedésnél. A napunk végén meglátjuk a híres Sziklák Lánca hidat, St. Louis közelében. Éjszaka Lebanon-ban (1 éj).
4. nap: Lebanon - Tulsa
A mai napon Kansas államba érkezünk. Számtalan látnivaló kíséri ma is az utunkat. A híres Rainbow –híd (Szivárvány-híd) apró, öreg, ám ma is működő benzinkutak, éttermek, Vintage Iron Motorcycle Múzeum (Steve McQueen, Harley Davidson motorkerékpárjainak a gyűjteménye), Totem Pole Park, The Blue Whale. Éjszaka Tulsa-ban(1 éj).
5. nap: Tulsa - Clinton
Napunk első érdekessége a Seaba filling Station, 66 db-os motorkerékpár gyűjteménye, amelyben 1908-tól napjainkig találhatóak motorkerékpárok. Majd a kör alakú csűr, a Round Barn, a klasszikus Vadnyugaton járunk már, a National Cowboy & Western Heritage Múzeum is kötelező megálló. A nap végén felkeressük a South Canadian folyó felett ívelő 38-arch bridge-et (38 íves-hidat). A napot az Oklahoma Route 66 Múzeumban zárjuk. Éjszaka Clinton-ban(1éj).
6. nap: Clinton - Amarillo
A texas-i Nagy Síkságon haladunk tovább, megtekintjük a 30-as évek építészeti szenzációját jelentő U Dropp Inn Conoco töltőállomást, megállunk a Dórkötél Múzeumnál. Messziről vonzza a tekintetünket a Groom-nál álló óriás kereszt majd a híres Cadillac Ranch, a 10 db, ferdén a földbe ásott, grafittikkel borított kiégett autója. Éjszaka Amarillo-ban (1 éj).
7. nap: Amarillo - Santa Fe
A mai napon eljutottunk a Chicago – Los Angeles távolság, a 66 – os út feléhez. Texas és új-Mexikó határán megnézzük az 1926-ban épült Glenrio „szellemvárosát”. Éjszaka Santa Fe-ben (1 éj).
8. nap: Santa Fe – Gallup
Santa Fe-ből Gallup-ba haladva a 66-os régi éttermeiben, út menti szállodáiban, az „arany idők” hangulatával, stílusával, életérzésével találkozhatunk. Éjszaka Gallup-ban(1éj).
9. nap: Gallup – Flagstaff
Reggeli után a Forest Nemzeti Parkon áthaladva a késő Triász emlékeivel is találkozhatunk, megállunk a híres arizonai meteor kráternél, a nap végén a Walnut Creek kanyonnál is időzünk egy kicsit. Éjszaka Flagstaff-ben(1éj).
10. nap: Flagstaff – Grand Canyon – Williams
Megérkezünk a Colorado folyó, Grand Canyon-jához. Egy IMAX filmet nézünk meg a parkban, a Grand kanyon titkairól, majd egy különleges élményt ígérő helikopter túrán veszünk részt a kanyon felett. Éjszaka Williams-ben(1éj).
11. nap: Williams – Las Vegas
Első megállónk egy különleges helynél a Grand Canyon barlangoknál lesz, majd folytatjuk tovább az utunkat, tipikus benzinkutak, éttermek, elhagyott városok mellett. A nap végén megérkezünk a hírhedt városba Las Vegas-ba. Éjszaka Las Vegasban (2 éj)
12. nap: Las Vegas
A mai nap a kikapcsolódásé, Las Vegas felfedezéséé. Egy játék egy kaszinóban, egy séta a látványos szállodák között, egy különleges vacsora, vagy egy koncert a Caesar’s Palace - ban, vagy egy Circle Soleil előadás, felejthetetlenné teheti a napunkat.
13. nap: Las Vegas - Los Angeles/Santa Monica
Reggel megkezdjük az utunk utolsó szakaszát, magunk mögött hagyva Las Vegast, Calico elhagyott ezüst városát, megérkezve a santa monica-i kikötőbe az „End of the Trail” tábla alatt ér véget a 4300 km-es utazásunk. Éjszaka Los Angeles-ben(2 éj).
14. nap: Los Angeles
A mai napon egy szervezett autóbuszos városnézés keretében felfedezzük Los Angeles látnivalót.
15-16. nap: Los Angeles – Budapest
Menetrendtől függően transzfer a repülőtérre és utazás átszállással Budapestre. Hazaérkezés a 16. napon.
Jó utat kívánunk!
Jelentkezz be vagy regisztrálj és utána tudsz kérdezni!
Az utazásról a fontos tudnivalókat és a részvételi díj tartalmát a szöveg leírásában találod. Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat. • Vásárlás után 2 munkanapon belül érvényesítsd a megvásárolt utazási szándékod emailben az utazas@netida.hu címen, ajándékutalvány esetében is.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak. Ezért kérjük, vásárlás előtt kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen vagy az ajánlatkérés funkció segítségével! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
segitseg@alkupon.hu | |
+36 1 490-0010 +36 20 283 9008 |
|
Elérhető Hétfő - Péntek: 09:30-15:00 |
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról