Hűsölnél egy kicsit a júliusi kánikulában? Irány az Északi-fok!
Időpont
Az ár tartalmazza 1 személyre
Az ár nem tartalmazza
Felár
Program
1. nap: Budapest – Oslo (kb. 50 km)
A déli órákban repülés Oslóba, ismerkedés a norvég fővárossal. Vigeland szoborpark, Operaház, Belváros, Városháza, Királyi Palota (kívülről). Szállás Oslóban.
2. nap: Oslo – Lillehammer - Otta (kb. 300 km)
Délelőtt városnézés Oslóban. Látogatás a Viking Hajók Múzeumában, majd továbbutazás az 1994-es téli olimpiának otthont adó Lillehammerbe. A város szabadtéri múzeuma 120 ódon épületből áll és 40 hektáros területen várja a látogatókat. Szállás Otta környékén.
3. nap: Otta – Geiranger – Oppdal (kb. 500 km)
A mély, gleccser vájta völgyek birodalmán kelünk át. Nyugat-Norvégia fjordjai, a Geirangerfjord és a Nærøyfjord a természeti világörökség részei, így programunkból nem maradhat ki az ország legszebb fjordja, a GEIRANGER. Utazás a híres Trollstigenen, mely az ország egyik leglátványosabb útvonala. Szállás Oppdalban.
4. nap: Oppdal – Trondheim – Mosjøen (kb. 560 km)
Norvégia harmadik legnagyobb városát, Trondheimet keressük fel. Séta az egykori fővárosban és királyi koronázó városban, mely napjainkban egyetemi központ. A Nidaros dóm (királyi koronázó templom és temetkező hely) mögött áll Skandinávia legrégibb épülete, a XII. századi Érseki Palota. Észak felé folytatva utunkat rövid megálló a LAKSFOSS vízesésnél. Szállás Mosjøenben.
5. nap: Mosjøen – Bodö (kb. 340 km)
Mo i Rana városa mellett elhaladva érkezünk a lenyűgöző Svartisen-gleccserhez, amelyet kb. egyórás túra keretében fedezünk fel. Következik az út egyik csúcspontja: átkelünk az Északi-sarkkörön! Szállás Bodö városában.
6. nap: Bodö – Lofoten-szigetek – Moskenes – Leknes (kb. 80 km)
A délelőtti órákban áthajózunk a Lofoten-szigetek legdélebbikén elterülő Moskenesre (kb. 3 órás út). A nap folyamán ízelítőt kapunk a szigetlánc természeti szépségeiből. Reine sziklacsúcsokkal körülvett, tündérmesébe illő falu, melyet Norvégia legfestőibb helyének választottak, Nusfjord hangulatos halászfalu. Szállás Svolvaer környékén.
7. nap: Svolvaer – Tromso (kb. 500 km)
Svolvaert, a régió kereskedelmi és halászati központját autóbusszal fedezzük fel. A Lofoten-szigetekre régebben csak komppal lehetett átkelni, napjainkban már alagúton és hídon is visszajuthatunk a szárazföldre. Irány TROMSO! A települést gazdag építészeti emlékei, pl. katedrális, püspökség, botanikus kert és a planetárium – már a XIX. században „az északiak Párizsává” emelték. Szállás Tromsöben.
8. nap: Alta - NORDKAP – Honningsvåg (kb. 580 km)
Altát sziklarajzai tették történelmi jelentőségű településsé. A nap fénypontja, egyben programunk névadója a Nordkap-sziget, ahova délután érkezünk. Kafjordból tenger alatt épített alagúton jutunk át Magerøya szigetére, és már csak kb. 35 km áll előttünk a csúcsig! Nyár közepén az Északi fokon az éjféli nap élménye fogad minket. Látogatás az Északi Csarnokban, ahol oklevelet is kaphatunk a hosszú utazásról. Szállás Honningsvågben.
9. nap: Inari - Ivalo – Saariselka (kb.420 km)
Eddig északnak tartottunk, most dél felé vesszük az irányt. Első állomásunk Inari, ahol a lapp emlékekkel ismerkedünk. A lappföldi tóvidék mentén továbbutazás Ivalóba. 1868-ban északról, a Tana folyó partjáról bányászok érkeztek ide, arany után kutatva. Séta a nemzeti parkban. Szállás Saariselkaban.
10. nap: Tankavaara – Rovaniemi – Oulu (kb. 480 km)
Tankavaara múzeumában megismerhetjük az aranymosás- és kutatás tudományát. Következő megállónk Sodankylä (háborúfalva), melynek műemlék-fatemploma érdemel rövid fotószünetet. „Tunturi” (jégkorszaki emlék) látogatást követően második alkalommal kelünk át a sarkkörön, útban a Mikulás otthonának tartott Rovaniemibe. A település egyúttal Lappföld kereskedelmi központja és már az Északi-sarkkörön túl fekszik. A Mikulás postahivatalából lesz lehetőségünk üdvözlő levelet küldeni szeretteinknek. Szállás Ouluban.
11. nap: Oulu – Jyväskyla (kb. 350 km)
Oulu városa a Botteni-öböl partján fekszik, fontos közlekedési és kereskedelmi csomópont. Jyväskyla közelében megtekintjük a Petäjävesi ótemplomot, mely szintén a világörökség része. Szállás Jyväskyla-ben.
12. nap: Jyväskyla – Tampere – Turku (kb. 450 km)
Utazás Tamperén keresztül. Rövid városnézés, majd irány Turku, az egykori finn főváros. Este behajózás. Szállás a hajón, 2 ágyas, belső kabinokban.
13. nap: Stockholm – Budapest
A reggeli órákban kikötés Stockholmban. Menetrend függvényében rövid autóbuszos városnézés: városháza (kívülről, a Nobel-díj vacsora és ünnepség helyszíne), Lovagok szigete, Királyi palota (kívülről), Vasa Múzeum megtekintése stb. Hazautazás a délutáni órákban. Érkezés Budapestre a menetrend függvényében.
Jó utat kívánunk!
Jelentkezz be vagy regisztrálj és utána tudsz kérdezni!
Az utazásról a fontos tudnivalókat és a részvételi díj tartalmát a szöveg leírásában találod. Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat. • Vásárlás után 2 munkanapon belül érvényesítsd a megvásárolt utazási szándékod emailben az utazas@netida.hu címen, ajándékutalvány esetében is.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak. Ezért kérjük, vásárlás előtt kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen vagy az ajánlatkérés funkció segítségével! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
segitseg@alkupon.hu | |
+36 1 490-0010 +36 20 283 9008 |
|
Elérhető Hétfő - Péntek: 09:30-15:00 |
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról