Argilerin? A botox helyett. Káros mellékhatások nélkül?A botox már régóta kedvelt ránctalanító a plasztikai sebészek körében és számos páciens veszi igénybe ezt a kezelést. Az évek során azonban számos utóhatása is napvilágra került ezért a kozmetikai piac folyamatosan kutatta azokat a lehetőségeket, amelyek segítségével szintén látványos anti-aging hatás érhető el, de úgy, hogy az arc természetes kontúrjai megmaradnak. Ennek a kutatómunkának köszönhetően született meg az Argirelin nevű hatóanyag, amely természetes aminosavakból áll, melyeket növényekből vonnak ki. Lényege az, hogy az idegvégződésekbe épül és az ingerület továbbításáért felelős acetil-kolin felszabadulását gátolja. Így a mimikai izmok összehúzódását akadályozza meg. Esetében nem fordul elő bőrirritáció, hosszantartó, de nem visszafordíthatatlan hatása van. A legtöbb ránctalanító termékkel ellentétben gyors hatású, kúraszerűen alkalmazva kozmetikákban is elérhető illetve otthon használható krémekben is megtalálható.

Miért fiatalít a hyarulonsav?
A hyarulonsav ugyanolyan része a szervezetünknek, mint a kollagén, az elasztin, illetve az aminosavak. Egészen pontosan szöveteink egyik nélkülözhetetlen alkotóeleme. Ez a kis titokzatos sav felelős a szöveteink (csont, porc, bőr, izom) rugalmasságáért, vízfelvevő és folyadékmegőrző képességéért. A hyaluronsav a kötőszövetben hálószerűen összekapcsolja és kitölti a sejtek közötti állományt, így biztosítva az adott szerv (pl. bőr) rugalmasságát és feszességét.Mennyisége az újszülöttek kötőszövetében a legnagyobb, termelődése a húszas életévekben csökkenni kezd, ez vezet előbb csak alig észrevehetően, majd egyre rohamosabb mértékben az öregedés jeleinek kialakulásához. A negyven éves kor a vízválasztó, ugyanis ekkor a hyaluronsav termelődése a felére csökken, hatvan éves korra pedig a bőr hyaluronsav mennyisége 10%-a az eredetinek. Egyértelmű tehát, hogy az öregedés elleni harc egyik fő fegyvere a hyaluronsav szövetekben való megőrzése, illetve a visszajuttatása a szervezetbe.
Hogyan működik a gyémántfejes bőrcsiszolás?
A gyémántfejes, mikrodermabráziós bőrcsiszolás az egyik leghatékonyabb kozmetikai kezelések közé sorolható, amivel már egy kezelés is feltűnő, látványos hatást biztosít. A kezelés során a kristályos fej a bőr felső hámrétegét csiszolja le, így beindítja és fokozza a bőr bazális réteg vér-nyirokkeringését. Ezáltal felgyorsul a bőrsejtek kollagén képződése, amely a ráncok kialakulásának a fő megakadályozója. Peeling hatására a bőr tápanyag és oxigén felvevő képessége javul, ezáltal a bevitt hatóanyagok felszívódása többszörösére nő. Klinikai tanulmányok igazolják az élő sejtsorok számának növekedését a hám és bőr alatti kötőszövet vastagságának növekedését a mikrokeringés fokozódását, valamint a kozmetikai hatóanyagok felvételének jelentős növekedését.
Mire jó az ultrahang?
A kozmetikában alkalmazzák ránckezelésre, a bőr általános állapotának javítására, hatóanyag bejuttatása a mélyebb rétegekbe. Többek között cellulit kezelésre, izomlazításra, rágalmasításra, feszesítésre, nyirokkeringés javítására.
Ultrahang hatására a szervezetben a kémiai reakciók felgyorsulnak, mert: a sejtfalra nyomást gyakorol, a sejtmembrán áteresztő képessége megnő. A diffúziós folyamatok felgyorsulnak, és serkenti az anyagcsere folyamatokat. Az ultrahang biológiai hatásai: az energia felvétel, hőhatás miatt helyi, szöveti vérbőség alakul ki, élénkül a nyirokkeringés. Befolyásolja a felhám struktúrát, a bőr áteresztő képessége, hatóanyag felvétele javul. Merev, heges szövetek szerkezete fellazul.
Hozd ki magadból a legjobbat a szepuljvelem.hu segítségével!
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról