Kerekedjetek fel Húsvétkor a Schönbrunni-kastélyhoz!
Időpont
Az ár tartalmazza 1 személyre – A kupon teljes ára 8.990 Ft. Az Alkuponnak fizetendő 900 Ft, a fennmaradó 8.090 Ft-ot a szolgáltatóval kell rendezned!
- Autóbuszos utazás
- Idegenvezetés
Az ár nem tartalmazza
- BBP biztosítás (70 éves korig): 550 Ft/fő
- BBP biztosítás (70 éves kortól): 1.100 Ft/fő
- Adminisztrációs díj: 1.500 Ft/fő (partnerünknél fizetendő)
- Belépők (változhat)
- Schönbrunni kastély/ Imperial tour: Felnőtt: 16 €/fő, Gyerek (6-18 év) 11,50 €/fő, Diák (19-25 év) 14,50 €/fő
- Schönbrunni Állatkert: Felnőtt: 20 €/fő, Gyerek, Diák (19 éves korig) 10 €/fő
- Álletkert+ Pálmaház+ Sivatagi Ház: Kombinált jegy: Felnőtt: 26 €/fő, Gyerek, Diák (19 éves korig) 14,50 €/fő
Felár
- 35 fő alatti létszám esetén 2.000 Ft/fő felár
Fontos
Kérjük, a kupon megvásárlását követően 48 órán belül jelentkezz partnerünknél a következő email-címen: adutours@t-online.hu
Az utazó köteles úti okmánya érvényességéről és a járványügyi előírásoknak megfelelő igazolásokról gondoskodni. Kérjük, hogy a foglalás és az utazás közötti időben is kísérjék figyelemmel az aktuális szabályozásokat! E miatt meghiúsult utazásért az utazásszervező irodát nem terheli semmilyen fizetési, kártérítési kötelezettség.
A vidéki fel- és leszállási helyek mindig menetirány szerinti oldalon vannak. A helyszínekről érdeklődjön partnerünknél!
Program
Indulás reggel 7:00-kor, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, 1111 Budapest, Műegyetem rakpart (Vidéki felszállást foglaláskor jelezzék). Folyamatos utazás, rövid pihenőkkel. Érkezés a délelőtti órákban Bécsbe. Először a Schönbrunn-i Kastélyt tekintjük meg, mely egykor a Habsburg császárok nyári rezidenciája volt. A 22 teremből álló "Imperial Touron" megismerkedhet a látogató I. Ferenc József, és Sisi életének mindennapjaival: Ferenc József lakó- és dolgozószobája: szolid és egyszerű; annál fényűzőbbek a reprezentációs termek és a vendégszobák. A Tükörteremben valaha Mozart zenélt, mint hatéves csodagyerek.
A Schönbrunni kastély előtt rendezik meg az éves húsvéti kirakodó vásárt. A kézműves vásárban mindenki megtalálhatja a számára megfelelő ajándékokat, finomabbnál- finomabb falatokat. Több mint 70 kiállító Ausztriából és a környező országokból, valamint változatos kísérőprogram élőzenével és színes gyerekprogramokkal csábít sétálni, kóstolni és részt venni a programokon.
Majd következik a szintén világhírű Schönbrunni Állatkert, mely Ausztria leglátogatottabb kulturális és szabadidős nevezetességei közé tartozik. Az állatkertet 1752-ben alapították (Tervezője Mária Terézia férje, Lotaringiai Ferenc volt.) és így a világ legrégibb, még működő állatkertjének számít.
17 hektár területen valamennyi földrész állatai megtalálhatók. Részben barokk környezetben tekinthetjük meg a nagy pandákat, a koalamedvéket, a hatalmas esőerdő-házat, egy korallszirtet, az afrikai elefántokat, a majomszigetet, egy pelikánkolóniát, összesen több mint 500 állatfajt, amelyek közül számosat csak ritkán láthatunk állatkertben. Az állatkert központjában a 18. századi barokk ékszer, a császár pavilon ma kávézóként és étteremként működik. Teraszáról meg lehet figyelni a nagy pandákat és az Afrika-létesítményt állatait.
További látogatásra ajánlott részek Schönbrunnban:
Pálmaház: A saját nemében egyedülálló pálmaház az esőerdők flóráját hozza el. A 113 méter hosszú, 28 méter magas, fém és üveg elemekből álló pálmaház 1881-1882-ben épült Franz Xaver Segenschmid tervei alapján.
Sivatagi ház: A pálmaházzal szemközt helyezkedik el a sivatagi ház épülete, ahol Afrika, Ausztrália, Ázsia és Amerika sivatagos vidékeinek élővilágával ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
Sövénylabirintus:
Ha gondosan végigjárják az utakat, felfedezhetik a tizenkét csillagjegy szimbólumát is. Végül pedig egy magaslatról figyelhetik, hogyan tévelyegnek mások az ösvényeken.
1698 és 1740 között létesült a labirintus. Eredetileg négy különböző részből állt, középen egy, a környezetéből kiemelkedő pavilonnal, ahonnan át lehetett tekinteni a területet. A XIX. században fokozatosan visszanyesték a sövényeket, mígnem 1892-ben az utolsó bokrokat is kiirtották. A történelmi minta legteljesebb figyelembevételével alakították ki 1998 őszére a mai labirintust, amelynek területe 1715 négyzetméter
Érkezés a késő esti órákban a kiindulási helyre.
Jó utat kívánunk!
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról