A két világháború közötti magyar plakátművészet alkotásait képviselő reprezentatív válogatást Magyarországon először az Iparművészeti Múzeumban láthatod, ráadásul most 50%-os kedvezménnyel! A "Merészebb, mint a festészet - A modern magyar kereskedelmi plakát 1924-42" című kiállítás plakátjai az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményéből, az Iparművészeti Múzeum saját anyagából, illetve köz- és magángyűjteményekből áll. A tárlat korábban már nagy sikerrel mutatkozott be a spanyolországi Valenciában majd Sevillában, Bakos Katalin művészettörténész rendezésében.

Ilyen nagyszámú, a hazai plakátművészet „fénykorából” származó plakátanyag eddig még nem szerepelt magyarországi kiállításon. Ráadásul a korábban bemutatott tárlatot bővítették kisnyomtatványokkal, eredeti plakáttervekkel, továbbá olyan tárgyakkal, amelyek megjelennek a plakátokon. Feltűnnek a két háború közötti korszak modern életmódjának kellékei, a Flora szappan, a Modiano szivarpapír, a népszerű Standard rádió, de a Nor-Coc fürdőruha is. A tárlatot a korszakot idéző archív fotók és korabeli filmhíradó-részletek kísérik.

Az 1920-as évek közepétől a szecesszió álomvilága eltűnt és betört a modern kor levegője. A plakátokon megjelentek olyan termékek, amelyek a technika fejlődése nyomán jöttek létre, és a modern nagyvárosi élet kényelmét szolgálták, mint például a villanykörte, a rádió, a rádiócső, az elektromos és gázkészülékek egész sora, az autógumi, vagy a konzervek tömkelege. A plakátművészet megújulásában nagy szerepe volt Kassák Lajosnak, Bortnyik Sándornak és Berény Róbertnek, akik a 20. század elején Magyarországon kibontakozó avantgárd mozgalom vezető alakjai voltak.
A kiállítást háromnyelvű katalógus kíséri, a kurátor, Bakos Katalin tanulmányával és magyar művészek és kritikusok korabeli, emblematikus írásaiból összeállított dokumentumválogatással.
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról