Csodáld meg a Garda-tó tulipánjait!
Időpontok
Az ár tartalmazza 1 személyre
Az ár nem tartalmazza
Felár
Belépőjegyek, fakultatív programok, várható költségek
Program
1. nap:
Indulás Budapestről reggel 06.00 órakor. Folyamatos utazás rövid szünetekkel Szlovénián át. Késő délután érkezés Padovába, Szent Antal városába. Séta a belvárosban: Először a híres Prato della Valle (Szoborpark) megtekintése, ahol a város híres szülöttei és személyiségei láthatóak, majd látogatás a kereszténység egyik legfényűzőbb bazilikájában, a Szent Antal Bazilikában. Innen utazás a Verona környéki szállásra, a szállás elfoglalása.
2. nap:
Reggeli után látogatás Olaszország egyik legszebb parkjában, mely a Garda tótól csak 50 km-re található, a Parco Giardino Sigurtá-ban. A parkot a XV. században alapították, akkor még csak helyi nemesek töltötték itt szabad idejüket. Napjainkban kb. 60 hektáron terül el a park és tavasszal kb. 1 millió tulipánt láthatunk itt a legkülönbözőbb fajtákból. A jelenleg is látható kastélyban Ferenc József is vendégeskedett 1859-ben, őutána pedig III. Napóleon időzött itt. A második világháború óta kizárólag növénynemesítés és parkszépítés folyik itt. A park megtekintése után sétát teszünk Borghetto sul Mincio városkában. A kis falu Olaszország egyik legcsodálatosabb helyének számít, legkülönlegesebb érdekességei a többszáz éves vízimalmai. A szűk, macskaköves utcák egyik kávézójában vagy éttermében pedig kipihenhetjük a nap fáradalmait. Napunk utolsó állomásaként Sirmionéba, a Garda tó déli csücskében található hangulatos városkába látogatunk. A hely természeti szépségét és gyógyvizeit már az ókorban felfedezték. Szabad program, illetve fakultatív motorcsónak kirándulási lehetőség a tavon. Visszautazás a szállásra.
3. nap:
Reggeli után utunk a „Gardesana” nevet viselő úton halad, a festői Malcesine-be, melynek középkori óvárosát járjuk be. A tökéletesen helyreállított Scaligeri várban különböző kiállításokat láthatunk, a vár tornyából pedig teljes körpanorámában gyönyörködhetünk. Aki szeretne, egy felvonóval feljuthat a Monte Baldo hegyre is (fontos: a felvonóval való feljutás lehetősége a helyszínen derül ki, a felvonó szabad kapacitásának függvénye). Ezután hajóval folytatjuk utunkat a festői szépségű Limone felé, ahol lehetőség lesz ebédelni, illetve felkeresni a citrom házat. Majd ismét hajóra szállunk és a napunk utolsó programját: Riva del Garda településén töltjük. Este visszautazás a szállásra.
4. nap:
A hazaút során egy belvárosi romantikus séta keretében ismerkedünk Rómeó és Júlia városával, Veronával A vörös téglaváros számos érdekes látnivalót rejteget: Piazza delle Erbe – Piazza Signoria – Scaligeri palota és kápolna – Júlia háza – Aréna. Érkezés Budapestre a késő esti órákban.
Jó utazást kívánunk!
Jelentkezz be vagy regisztrálj és utána tudsz kérdezni!
Az utazásról a fontos tudnivalókat és a részvételi díj tartalmát a szöveg leírásában találod. Az ajánlat érvényessége a szabad helyektől függ • Egyéni igény kapcsán kérj árajánlatot az utazási irodától, a végleges kalkuláció ennek alapján módosulhat. • Vásárlás után 2 munkanapon belül érvényesítsd a megvásárolt utazási szándékod emailben az utazas@netida.hu címen, ajándékutalvány esetében is.
Figyelem! Az árak az Euró árfolyama és az aktuális gazdasági helyzet miatt változhatnak. Ezért kérjük, vásárlás előtt kérjen ajánlatot az utazas@netida.hu email címen vagy az ajánlatkérés funkció segítségével! Kollégáink rövid időn belül pontos kalkulációt küldenek Önnek!
segitseg@alkupon.hu | |
+36 1 490-0010 +36 20 283 9008 |
|
Elérhető Hétfő - Péntek: 09:30-15:00 |
Ehhez az akcióhoz nem érkezett hozzászólás.
Kérdezz az akcióról